Rokole 5-7.2.2016

Letošní rok ve dnech 5. 2. – 7. 2. 2016 jsme měli opět možnost navštívit Mariánské poutní místo Rokole v podhůří Orlických hor, kde jsme s o. Milanem mohli pocítit Boží blízkost a naslouchat Božímu slovu.

Téma duchovní obnovy ,,Boží milosrdenství“

Rekolekci jsme začali v pátek v 18 hod mší svatou v kapli u schonstadských sester. Po té následovala večeře a ubytování. V první přednášce mluvil o. Milan o ,,Srdci Boha“. Je nutné naučit se vnímat, jak Bůh promlouvá do našeho srdce.

,, Nejvíce se Bohu podobáme, když odpouštíme druhým“ a právě toto téma ,,Odpuštění“, bylo zahájením sobotního programu, po kterém následovala témata ,,Žena hříšnice a milosrdný Samaritán“.

Během dne jsme měli možnost přistoupit ke svátosti smíření. Někteří z účastníků si vykonali křížovou cestu nebo nově vytvořenou cestu manželů, která vede krásnou přírodou a má 15 zastavení. Zde mohli manželé rozjímat a přemýšlet o společném životě a lásce.

V 17 hod jsme v Betlémské kapli slavili mši svatou za zvuku kytary. Sobota byla zakončena společnou adorací v kapli u sester.

Neděli jsme zahájili ranními chválami. V 7:30 hod jsme s místními farníky prožili bohoslužbu. Dalším bodem nedělního programu bylo promítání filmu ,,Nebe skutečně existuje“, příběh, který byl natočen podle skutečné události. Po výborném obědě a předání ubytování jsme se přesunuli k domu schonstadských sester, kde následovalo poděkování a požehnání na cestu k domovu. Každý měl možnost načerpat z pramene nejen vody, ale i víry v poklidu krásného poutního místa. Být alespoň chvíli s Bohem nebo jen s tím nejbližším ve svém životě.

Děkujeme našemu Pánu a vám všem za zastavení se, kdy v této materialisticky a sobecky založené době, jsme mohli v poklidu prožít duchovní víkend. Zvláštní poděkování patří o. Milanovi, který nám nabídl a nabízí další společné chvíle s Bohem v našem farním společenství.

Motto: ,,Nikdo nemůže opravdově milovat druhého, pokud nezakusí lásku Boží a pokud se neotevře Bohu a nepřijme Ho.“