Letní farní tábor 2015 Borek u Budislavi

Letní farní tábor začal v neděli 12.7., kdy jsme společně vyrazili od fary směrem k Borku u Budislavi.

Po tom, co se děti ubytovaly a zahrály si seznamovací hry, bylo nastíněno téma tábora scénkou. Pan farář začal s vypravováním příběhu Mojžíše a ostatní vedoucí pokračovali scénkou, jak Mojžíš slyšel Boží hlas v hořícím keři.

Pondělní ráno děti velice překvapilo. Ve všech umyvadlech byla krev! Tak se děti více a více seznamovaly se Starým Zákonem a deseti ranami, které postihly Egyptský lid. Děti byly rozděleny do čtyř skupin a každá skupinka si vybrala jméno svého kmene z 12 kmenů, které známe z doby Josefa. Vybrány byly jména Neftalíovci, Danovci, Josefovci, Benjamínovci a děti si vyrobily dokonce i své vlajky. Den pokračoval hrami s tématickým podtextem Žáby, Komáři, Mouchy, Dobytčí mor.

Úterý se neslo v obdobném duchu. Pocítily, jak se Egypťané cítili s vředy, krupobitím, kobylkami, a také temnotou, což byla noční bojovka, která se dětem zaručeně vryla pod kůži. Noční program končil náznakem záhuby všech prvorozených. Tak děti poznaly egyptské rány.

Středeční propuštění izraelského lidu z Egypta zahájila opět scénka, kdy faraon propustil Mojžíše se svým lidem z otroctví. To pro děti znamenalo si sbalit baťůžky a vydat se na cestu. V lese si kmeny postavily domečky a vymyslely příběh k tomu místu vázaný. Za všechny hry byly děti odměňovány mincemi, které sbíraly po celou dobu tábora.

Čtvrtečním putováním pouští došly děti až na horu Sinaj, kde jejich úkolem bylo poskládat desatero, v takové podobě jak jim ho Mojžíš přinesl. Cestou zpět do tábora jsme navštívili Toulovcovu rozhlednu. I Večer se dětem moc líbil, protože byla pro ně připravená diskotéka, na které se děti pěkně vyřádily.

Završení tábora bylo v pátek, kdy děti konečně došly do Země zaslíbené. Cestou si musely mnoho věcí vybojovat lukem a šípem, vzduchovkou, granáty, flusačkou a paintballovou pistolí, což byly disciplíny, se kterými se děti výborně vypořádaly. Velká snaha a úsilí se dětem vyplatily, protože příchod do Země zaslíbené znamená hojnost, a tak děti dostaly plno sladkostí a dobrot. Tento rok si děti sebou domů odvezly i krásná táborová trička.

Díky Pánu Bohu a Vašim motlitbám se nikomu nic zlého nestalo a tábor jsme si všichni skvěle užili. I počasí nám přálo. Přály nám i naše milé kuchařky paní Jelínková, Nováková a Mlynářová, bez kterých by to na táboře nebylo ono. Srdečně Vám děkujeme !!!

Myslím, že na večerní táboráky, noční bojovku, vodní bitku, každodenní mše svaté, spousty her a zábavy budeme všichni vzpomínat s úsměvem a budeme se těšit na další rok.

Tým o. Milana- Radek Čermák, Vojta Stodola, Lucka Pražanová, Miriam Stodolová, Bára Hájková.