Farní výlet 23.5.2015

Na náš již třetí farní výlet jsme se vydali 23. 5. 2015 v ranních hodinách tentokrát směrem na Moravu. První zastávka byla v méně známém poutním místě ve Sloupu na Moravě, kde nás s historií seznámil místní pan farář. Po krátké modlitbě jsme navštívili krasové Sloupsko - šošůvské jeskyně. Někteří z nás byli v jeskyních poprvé.  O to větší to byl zážitek jak pro malé tak velké výletníky. A protože se v jeskyních líbilo, pokračovali jsme do jeskyně Výpustek ,která byla zase o něčem jiném. Zde jsme mohli shlédnout nedávnou historii, jak se také dají jeskyně využít k  prospěchu či škodě člověka. No a jelikož už bylo jeskyní opravdu dost zamířili jsme víc na jih až do Hustopečí u Brna, kde nás čekalo několik zážitků, na které někteří z nás budou  dlouho vzpomínat.  Hned po příjezdu jsme začali prohlídkou nového kostela sv.Václava s výkladem místního pana faráře i s jeho koláčky. Mší svatou za naši farnost slouženou P.Milanem a našimi ministranty . A nesmíme zapomenout na návštěvu sklípka/sklepa/.Zde se snad líbilo všem. Přivítaní ,večeře ,degustace vína ,beseda, káva a koláčky. A najednou odjezd domů za trvalého deště. Snad se farní výlet líbil, byl malinko jiný a dík patří i řidičům autobusů jeli zase dva.