Farní letní tábor 2014 Borek u Budislavi

Už je to déle, co se panu faráři honily v hlavě myšlenky o uspořádání dětského letního tábora. Naštěstí tyto myšlenky nezůstaly skryté a pan farář oslovil pár lidí, kteří by mu pomohli tábor zrealizovat.

Tým P. Milana- Michal Drahoš, Vašek Stodola, Jirka Šplíchal, Miriam Stodolová, Lucka Pražanová sestrojili po několika organizačních schůzkách program a téma týdne. Celý tábor se nesl v duchu pronásledování křesťanů.

Prvním krokem byly přihlášky, které si děti rozebraly ať už na náboženství nebo v kostele. K překvapení všech se na tábor přihlásilo 26 dětí.  Spektrum dětí bylo opravdu pestré. Na tábor se těšily děti z Borové, Oldřiše, Sádku, Telecí ve věku od 2. - 9. třídy.

Bylo to v neděli 27. 7., když se k faře sjeli rodiče s dětmi. Odjížděli jsme skupinově a cíl naší cesty byl Borek u Budislavi, kde stojí prostorná salesiánská chalupa v krásném prostředí.

Po příjezdu se děti ubytovaly. Některé do chalupy a někteří odvážní kluci do vojenského stanu.

Protože ne všechny děti se znaly, začal program seznamovacími hrami, za které byli rádi i vedoucí, protože, jak už bylo řečeno, dětí přijelo opravdu hodně. =)

Po setmění sehráli vedoucí úvodní scénku: Požár Říma, která odstartovala náš tábor.Děti měly možnost poznat nebo si připomenout, jak začalo pronásledování křesťanů a jak to vlastně bylo dříve.

Hned první hrou- Samuelova jeskyně, byly děti rozděleny do čtyř skupin, které si dobově pojmenovaly. První skupinka si říkala Křesťanský chumel, druhá Gladiátoři, třetí Malomocní a čtvrtá Moudří Římané.

Každá skupina sbírala celý týden cihly, které vyhrávaly v různých soutěžích. Z ukořistěných cihel pak v pátek, kdy bylo vyvrcholení tábora, stavěly baziliku jako symbol duchovní svobody a důkaz své víry.

Celý pobyt na Borku nám zpříjemňovaly tří osoby. Paní Stodolová, paní Nováková, paní Mlynářová jako kuchařky, které nás doslova rozmazlovaly! Vyvářely nám opravdu výborně.  Za to jim patří obrovský dík!

A tak není divu, že měly děti dost energie na připravené hry jako například: hra k povolení ke stavbě, hra na získání stavebního povolení, gladiátorské dopoledne, přátelské zápasy, modly, cesta ke křesťanským obcím. Jako na každém letním táboře nechyběla ani oblíbená vodní bitka, výlet a mnoho dalších her.

Ve středu byli pozvaní rodiče a příbuzní ke společné mši a táboráku. I když nám pršelo, věřím, že jsme si to i tak užili. Návštěvu nejvíce ocenily naše nejmladší děti.

Díky Pánu Bohu a vašim modlitbám jsme tábor přežili bez větších úrazů. Vašich vzpomínek a modliteb si, milí farníci, moc vážíme a ještě jednou děkuje P. Milan, Michal Drahoš, Vašek Stodola, Jirka Šplíchal, Miriam Stodolová a Lucka Pražanová.