Farní den 2014

Náš druhý farní den byl programově nabitý. Začal ráno v 10 hodin mší svatou, která byla velmi slavnostní. Krásné zpěvy  a hudební doprovod zajistila paní Pavlína Bartoníková s manželem Liborem. Bylo to od nich velmi milé, protože už bydlí na Moravě, ale na naši farnost nezapomínají.Paní Pavlína s naším mladým sborem nacvičila zpěvy doplněné hudebními nástroji a manžel Libor ještě vše obohatil hrou na hoboj. A naše paní varhanice Magda Stodolová prožívala vše v lavici. Ale nic není jen tak. Čekalo ji velké překvapení.

Na konci mše svaté ji pan farář pozval dopředu, aby jí popřál k životnímu jubileu. Dostala dárkem Mozartovu improvizaci, kterou kdysi sám hrál v kostele ve Strahovském klášteře. Ale pohled vpravo ji šokoval. Mezi lavicemi stál celý sbor s růžemi v rukou. To bylo velmi hezké a dojemné zároveň. Takže, když skončilo gratulování, měla v náručí 30 růží. Ale toto vše by se neobešlo bez tolerance a trpělivosti rodiny a hlavně manžela. Toho najdete na fotce u oltáře. Je to usmívající se vousatý pán. Velký dík za vše náleží i jemu. Jsme také všichni přesvědčeni, že se za nás někdo hodně modlí, protože se máme ve sboru rádi starší i mladí a dobře si rozumíme.

Pak už následoval průvod Božího těla. Navštívili jsme 2 oltáře venku a vrátili se zpět do kostela. Družičky sypaly kvítí,bylo to moc hezké. Po závěrečném požehnání už nás čekal farní den.

Vše bylo nachystané, spousta dobrot, prasátko,steaky, párky v rohlíku, napečené sladkosti od našich hospodyněk, víno, pivo, nealko, co kdo chtěl. Ještě než začal program, popřáli jsme otci Milanovi ke svátku, který měl v týdnu a dali jsme mu květiny.

Byl připraven bohatý program soutěžní i zábavný, přišel i kouzelník, paní Dvořáková udělovala rady v oboru zdravotnictví a první pomoci.   Děvčata malovala dětem na obličej různé obrázky. Po všech soutěžích dětí i dospělých následovalo vyhodnocení a odměny. Velký potlesk a ocenění patřil všem zúčastněným.

Velký zájem byl o jízdu na koních. Zkoušeli to jak děti, mladí,i senioři. Pan farář, stejně jako loni, jel také. Po celou neděli panovala dobrá nálada, byli jsme veselí, zdrželi jsme se až do večerních hodin. Teď už se těšíme na příští rok.