Přespání dětí na faře 2014

V pátek 30. května 2014 proběhla v našem kostele mše svatá pro děti s následným programem na faře a s možností zde přespat. K naší velké radosti dorazily děti v hojném počtu. Po mši svaté byla pro děti připravena bojová hra s názvem Po stopách dávného faráře. Před 500 lety našetřil dobrý farář v naší farnosti velké množství peněz na opravu našeho kostela. Bohužel v té době do naší země vtrhlo nepřátelské vojsko a farář byl nucen poklad ukrýt. Zanechal však tajnou zprávu, která po rozluštění zavedla děti k jeho pokladu. Děti ovšem musely projít několika zkouškami, aby prokázaly, že jsou pokladu hodny a najít dostatečný počet klíčů k jeho otevření. Myslíme, že se hra vydařila a že se snad i dětem líbila. Ačkoliv to ještě ráno moc nevypadalo, vyšlo nám dokonce i pěkné počasí a nemuseli jsme putovat v dešti. Hra byla zakončena předáním pokladu dětem u Ohně duchů.

Chtěla bych poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě a průběhu hry a též všem dětem, že si ji přišly zahrát.