Víkend v Jičíně

Naši milí farníci,

jak jistě už všichni dobře víte, naše spolčo mladých v počtu patnácti se společně s otcem Milanem vydalo 19. - 21. 4. 2013 do Jičína. Po čtyřhodinové cestě vlakem plné zábavy jsme konečně dorazili do cíle. Po příchodu na faru, kde jsme se ubytovali, nás přivítala jičínská mládež a rázem již tak veliká fara praskala ve švech. Nejprve jsme se seznámili, zpívali, hráli na kytary a poté jsme šli poznávat noční Jičín.

Sobotní den jsme zahájili mší svatou pro VIP  (borovské spolčo v čele s naším otcem Milanem) v chrámu sv. Jakuba. Dopolední čas jsme vyplnili procházkou po městě, vycházkou dvoukilometrovou alejí a výšlapem na „kopeček“ Zebín. Ze Zebínu byl krásný výhled na Valdickou věznici, Jičín a okolí. Jelikož nám vyhládlo, rychle jsme pospíchali na oběd, který jsme si sami uvařili. Po vydatném obědě nás vyzvedli naši jičínští přátelé a společně jsme namířili do Prachovských skal. Měli jsme i svého průvodce Honzu, který nás provedl zdejší nádhernou krajinou. Po krásné a poměrně namáhavé procházce jsme den zakončili bowlingem.

V neděli ráno byly holky probuzeny neobvyklým zvukem. Naši kluci, a nedivte se J, luxovali. Po společném úklidu jsme opět zavítali do místního kostela, kde sloužil mši svatou náš otec Milan s plnou podporou ministrantů borovské farnosti. Poté jsme uvařili oběd a vydali se na cestu domů.

Teď se můžeme těšit na návštěvu z Jičína.

Vaši spolčáci