Jak jsme slavili Svátek Božího milosrdenství

V naší farnosti máme poutní místečko Božího milosrdenství. Nachází se v Hatích nad Dvořákovými. Letos jsme se zde sešli už počtvrté. Sice počasí moc velikonoční nebylo (sníh, jinovatka, zima), ale neodradilo to nás , 70 lidí, kteří jsme sem připutovali. Nechyběly ani děti, které si užívaly zimních radovánek na vyhrnutém sněhu. Svou návštěvou, hrou na kytaru a zpěvem nás velmi potěšili naši sousedé z farnosti Sádek.

Jelikož obraz byl obnoven (utrpěl za 5 let na kvalitě), otec Milan ho znovu posvětil. Po dvou čteních a evangeliu nám přečetl z Deníku  sestry Faustiny Kowalské několik myšlenek a největších přislíbení Pána Ježíše. Pobožnost byla prokládána zpěvem. Potom jsme se pomodlili LITANIE aKORUNKU k) Božímu milosrdenství. Nakonec nám pan farář dal požehnání .

V Hatích u Dvořáků je vždy jako doma.  Přestože byla zima, k dispozici byly stoly a lavičky kposezení. Ale nejen to, podával se teplý čaj i srumem, pivo  a pochutnali jsme si na dobrotách, které zmizely opravdu rychle. O ty se postarali nejen Dvořákovi ale i několik ostatních farníků. Hezky jsme si popovídali a rozešli jsme se s nadějí, že příští rok snad bude tepleji. Ale stálo to za to, proč sedět doma, když člověk může i v dubnu užívat darů zimy, že?