Vánoční koncert

A jak jsme si užili letošní jubilejní vánoční koncert? Opět se vydařil, plný kostel, krásné zpěvy i hudba. Účinkující se předvedli ve velmi kvalitním, náročném a melodickém repertoáru.O doprovod se postaraly varhany, hoboj, akordeon, violoncello, housle a flétny příčná, altová a zobcová.

Příprava koncertu není jednoduchá, protože následuje hned po vánočních zpěvech půlnočních a Božího hodu. Je proto náročná hlavně časově. Varhanice, paní Magda Stodolová a paní Pavlína Bartoníková již velmi brzy chystají noty a skladbu zpěvů. Letos byly písně náročné, ale zpěváci si s nimi poradili. Je vidět, že zpívají už delší dobu.

Naší paní varhanici patří velké poděkování. To, že se sbor rozrůstá o mládež i menší děti, je její zásluhou. Je duší všech svátečních zpěvů, ale i v neděli varhany zní jejím přičiněním.

Letos bylo dokonce vydáno CD k desátému výročí koncertování. Zatímco my ostatní jsme si užívali adventu a potom vánočních svátků,manželé Bartoníkovi věnovali svůj drahý volný čas nahrávkám i grafické úpravě . Jsou zde uvedeny nejlepší skladby za posledních devět let. CD je doplněno barevnými fotografiemi účinkujících a jmény všech členů sboru. Je velmi vydařené i proto, že písně jsou nahrány přímo v kostele při koncertech a tím nás vtáhnou do této krásné atmosféry. Takže díky za velmi obětavou práci.

Po skončení letošního jubilejního koncertu dostali všichni zpěváci vánoční hvězdičku z korálků a menší děti skleněný betlém. Venku nás čekala výborná teplá medovina od místního včelaře a k tomu jsme ochutnávali perníčky. Obojí bylo výborné. Nikdo nespěchal domů,zima nám díky medovině nebyla, takže jsme si mohli hezky popovídat. Zase máme k sobě o krok blíž, protože nás spojuje dobrý pocit z toho, že z vybraných peněz může studovat jedna chudá dívenka v Indii.

Musíme si vlastně poděkovat všichni. Bez oboustranné účasti by se toto dobré dílo nepodařilo.