První fáze úpravy okolí fary

Když pomalu utichly podzimní práce na zahradách a zahrádkách farníků, přistoupilo se k první fázi úpravy okolí fary. Bylo třeba se vypořádat s letitým porostem, stromy a keři, shnilým dřevěným plotem, zkrátka vším tím, co nepříznivě působilo na návštěvníky kostela, hřbitova a samozřejmě i fary. Proto jsem moc rád, že tento úkol, o kterém jsme již několikrát hovořili při jednáních pastorační rady farnosti, se začal realizovat.

Co by si však počal farář, kdyby neměl kolem sebe lidi, kteří by byli ochotní věnovat něco ze svého volného času. Vzít si, jak se lidově říká, tento úkol za svůj. A tak jsem moc rád, že se takoví našli. Na prvním místě bych chtěl poděkovat panu Josefu Křížovi, který se stal jakýmsi spouštěcím motorem celé akce, a také jakýmsi patronem celého okolí fary. Dík ale patří i dalším, kteří neváhali a přišli přiložit ruku k dílu. Věřím, že i v budoucnu tomu tak bude a naše fara se bude moci znovu po několika letech pochlubit líbivým okolím. Moc všem, kteří pomohli, děkuji!!

P. Milan Romportl