Pouť farnosti na Chlumek u Luže

V neděli 27. Října se naše farnost vydala na již druhou pouť do chrámu Panny Marie Pomocnice na Chlumek. Pouť se setkala opět s velkým zájmem farníků a tak nebylo divu, že se jednoduše naplnily dva autobusy. Někteří odvážlivci se na Chlumek vydali, stejně jako minulý rok, na kole. Podzimní, sychravé, deštivé počasí se naštěstí nedostavilo a celým slavnostním dnem nás provázelo sluníčko.

Krásným nápadem a novinkou pro naši farnost byl „džbán přímluv“. Každý měl možnost vložit své myšlenky a prosby do rukou naší nebeské maminky. Všichni farníci, i ti, kteří se z nějakého důvodu nemohli pouti zúčastnit, vkládaly během několika předcházejících dní do džbánu své prosby, s nimiž se chtěli na pouť vydat. Džbán byl potom při poutní mši svaté nesen společně s dary v obětním průvodu na oltář.

Po mši svaté zbylo ještě trochu času na prohlídku chrámu a okolí a také na společnou fotografii. Potom jsme již nasedli do autobusů (a jiných dopravních prostředků :-)) a vydali jsme se zpět do našich domovů naplnění sváteční atmosférou a prožitkem živého společenství věřících. Teď už se můžeme těšit na další společné zážitky a příští rok opět na farní pouť na Chlumek.