Výlet k řece Doubravě 1.5.2019

Tak jako každý rok jsme se s farností vypravili na výlet do přírody.

Auty jsme dojeli do Bílku, odkud jsme putovali do  Chotěboře údolím podél dravé řeky :-) Doubravy, proudící mezi skalními útesy. Výpravu tvořila skromná 9ti členná skupinka správných odvážlivců, kteří se nebáli vykročit na pěší 11ti km trasu.

Po cestě nás čekaly různé překážky, které jsme zvládli levou zadní. :-))

Příroda byla nádherná. Protékající voda mezi kameny, menší vodopády, skalní výstupy, světlá zeleň na stromech, kvetoucí blatouchy uprostřed vody, zpěv ptáčků, …..

Bylo též zajímavé sledovat ptáčky poletující nad hladinou vody, jak při letu kopírují obrys protékající řeky.

Na konci jsme si dopřáli zasloužený odpočinek v hospůdce a občerstvili jsme se. Počasí nám přálo. Byl krásný slunný den.

Jen nás trochu mrzí, že se k nám nepřidalo více farníků. Myslím, že o dost přišli - o krásu a radost, kterou jsme mohli společně prožít. My jsme si to užili a tímto bych chtěla napříště povzbudit ty, kteří váhají vyrazit na cestu za dobrodružstvím.