Hory 3.2.2019

Vše začalo 3.2.2019. Všichni účastníci šli ráno v neděli na mši svatou. Poté jsme se vydatně naobědvali a "nakonec našeho začátku" jsme si dobalili věci a hurá do hor.

Cesta byla navzdory předpovědím výborná. Jen těsně před dojezdem u Písařova, kde jsme byli ubytováni na faře, začalo poprchat a okamžitě namrzat. Vybalování věcí bylo tedy náročnější, protože jsme se museli dostat přes ledový povrch se všemi věcmi na faru.

Po večeři jsme se domluvili na programu následujících dní. Zazpívali jsme si pár písniček, ve kterých nás všechny dny hudebně provázela Verunka Stodolová s kamarádkou Kájou a skupina malých Boštíků a na závěr jsme naše společné dny svěřili do rukou našeho Pána a každý se odebral do svého pelíšku.

Do pondělního rána napadlo pár cm sněhu a tak se k naší radosti ledový povrch přikryl krásnou bílou čepicí a mohli jsme vyrazit na sjezdovku do Červené Vody nebo do Heroltic. V Červené Vodě nás přivítal Skiresort Buková hora s vyhřívanou čtyřsedačkovou lanovkou. Na sjezd jsme měli více možností. Ski areál je navíc  propojen s Čenkovicemi a tak se stačilo přehoupnout přes lesík a někteří nadšenci vyzkoušeli všechny možné trasy.

Večery probíhaly každý den podobně. V šest hodin byla mše svatá, poté večeře a následně se každý podle chuti pustil do společenských her, sdílení se s druhými, nebo hned k zaslouženému spánku. To vše při perfektním sladění našich úžasných hudebníků. V devět hodin byla společná modlitba s díky a prosbami, kterou jsme zakončili každý den.

Během dní někteří vyrazili i na běžky. Bylo více možností krásně upravených tratí. Pobyt nám rychle utekl, ale i tak jsme si ho naplno užili a díky Pánu se vrátili do svých domovů.

Jdi zpět