Farní den 18.6.2017

Letos jsme si užili už 5. farní den. Zase na tuto neděli připadl svátek Těla a Krve Páně, tak slavnost byla jaksepatří. Sešlo se nás hodně, přálo nám počasí, tak co jsme mohli více chtít?Zahájili jsme modlitbou a pak jsme se moc dobře najedli.Opět se o nás starali naši obětaví farníci. Program probíhal v pohádkovém stylu. Začal Perníkovou chaloupkou a posunul se do Mrazíka. Všichni herci, včetně otce Milana coby dědečka Hříbečka, byli skvělí. Můžete se podívat na fotogalerii.  Po tomto představení jsme se ale museli zapojit všichni do sportovního klání. Nejdříve jsme byli vyzváni my, senioři. Za úkol jsme měli v počtu čtyř proti čtyřem prohodit plážový míč (málo nafouknutý) kruhem zavěšeným na laně. Jelikož foukal vítr, užilo se legrace dost a dost. Do nás starších vjelo opravdu nadšení a bojovnost, dali jsme těm ostatním dobrý příklad. Potom se věková hranice posouvala až k těm nejmladším.Všichni bojovali jako lvi. Přitom nás stále provázeli naši pohádkoví přátelé. Nakonec vítězové dostali krásné perníkové medaile s nápisem farního dne. Děti se mohly také zabavit střelbou na cíl, zajezdit si na koni , zahrát fotbal,atd. Bylo to moc fajn a díky všem, kteří tento program vymysleli a v něm též účinkovali. Velký dík patří těm, kteří se o nás starali a obsluhovali u výborného jídla a pití a všem hospodyňkám, které napekly ostatní dobroty. Ještě jsme popřáli otci Milanovi k svátku, on nám dal požehnání a my potom ještě dlouho seděli v přátelských rozhovorech. Vždyť bylo tak krásně. Poděkování patří též všem, kteří přišli. Bez nich by farní den nesplnil svůj účel: TOTIŽ POBÝT SPOLU, SBLÍŽIT SE A POBESEDOVAT.