Živý Betlém 25.12.2016

Letošní vánoce nás všechny čekalo velké překvapení na farní zahradě. Jeden z našich velice obětavých farníků, M. D., vyrobil betlémskou stáj s hvězdou, která nad ní září. Celé prostředí je krásně naaranžované, až to člověka chytne za srdce. A právě zde se o letošních vánocích  konečně splnilo velké přání o. Milana – Živý Betlém pod širým nebem na farní zahradě.

Ochotně se zapojily děti z Telecí, Oldříše i Borové. Děvčata obsadila role obyvatel Betléma a andělů, tři nejmladší děti se staly vznešenými králi. Větší hoši chtěli být všichni pastýři, nakonec přikývli i k obsazení role císaře a sluhů. Jen Josef a Maria byli velkým oříškem až do poslední zkoušky před vlastním představením. Naštěstí vynaložená námaha všech nebyla marná, dobrý konec se dal vytušit ze spokojených tváří účinkujících i přihlížejících.

A co jsme si mohli odnést domů? Radostné poselství o našem vykoupení předanou našimi dětmi a velikou vděčnost za hmatatelnou Boží lásku k nám lidem.

Jelikož nebylo příznivé počasí, bylo možno se občerstvit i teplým nápojem. Všem, kdo se zasloužili o tak krásné představení, patří velké poděkování.