Farní tábor 7. - 12.8.2016

„Sto mužů může postavit tábor, jenom žena dokáže vytvořit domov.“
– Konfucius

V neděli 7. srpna začal pro 30 dětí již třetí farní tábor, a myslím, že tentokrát se vyplnilo rčení:  Do třetice všeho dobrého.

Po příjezdu na Borek, ubytování, seznamovačkách a výtečné večeři vtipná scénka vedoucích, kde se objevilo mnoho českých sportovních legend, ukázala, že tématem letošního tábora je olympiáda v Riu.

Druhý den, v pondělí, po řádné rozcvičce a chutné snídani , byli oficiálně představeni reprezentanti jednotlivých kontinentů, kdy zároveň dostali všichni účastníci tričko pro oficiální ceremoniály. Každý kontinent dostal za úkol vyrobit si vlastní vlajku, a výsledky skutečně předčily očekávání, kreativita dětí byla skutečná neuvěřitelná. Aby se vědělo, že reprezentanti mají něco i v hlavě, museli hledat lístečky vázající se k jejich kontinentu.

Kromě výborného oběda (a samozřejmě večeře) ten den ještě čekalo olympijský turnaj v lakrose a fotbale, který provázel celý tábor. Navíc jsme ještě stihli tématickou hru a olympijské studio, které každý večer výborně moderoval Radek, bylo výbornou možností, jak se ohlédnout za uplynulým dnem a ocenit diplomem či mincí do celotáborové hry účastníky, kteří si to zasloužili. Tu noc navíc bylo možné alespoň hodinu hlídat oheň, nicméně našli se i stateční, kteří vůbec nešli spát.

Další dny byly plné skvělého jídla, úžasných zážitků, hromady zábavy, mnoha olympijských disciplín, jako například kanoistiky na rybníce Širůčku, plavání na bazénu v Litomyšli, různé formy střelby, orientační běh či gymnastiky, prokládaný mší svatou a nechyběla ani diskotéka. Na závěr si všichni účastníci připravili velkolepý ceremoniál pro rodiče, na kterém byly předány parádní medaile.

Rodiče i děti vesměs říkali, že to byl doposud nejlepší tábor, a že jsme nastavili laťku vysoko. Proto se nebojte , a přihlaste své dítě i příští rok, protože tu letošní laťku (s pomocí Boží) dokážeme přeskočit.

Proto chci poděkovat panu Syptákovi za bohaté jídlo, které nám absolutně nezištně vozil, kuchařkám paní Jelínkové, Novákové a Mlynářové za výtečné vaření a obrovskou ochotu. Panu faráři za záštitu a velkou obětavost, všem vedoucím – Lucce, Báře, Radkovi, Vojtovi a Michalovi – všichni odvedli obrovský kus práce. Také Lence a Vášovi, kteří nám přijeli na jeden den pomoct, všem rodičům, kteří nám pomohli např. s uklízením, maminkám, které nám napekly buchty, i těm, kteří nám prostě dali důvěru a své dítě (děti) na tábor přihlásili. A v neposlední řadě děkujeme všem, kteří jste se za nás modlili anebo jinak přispěli ke zdárnému průběhu tábora. Moc si toho vážíme.

J.Š.