Ministrantský pochoďák 1. - 2.8.2016

Ministrantský čundr 2016

„Necestujeme abychom utekli od našeho života, cestujeme aby nám neutekl život.“

Letošní ministrantský výlet si dovolím uvést citátem neznámého autora, který je tak skvělý, že si zaslouží vyvěsit na webu farnosti.

V pondělí 1. srpna jsme se od fary vypravili vypravili v komorním počtu 6 lidí včetně pana faráře. Jeli jsme autem do Lanškrouna, kde jsme nakoupili, a prošli se městem se zastávkou ve farní restauraci U Pastýře. Poté jsme pokračovali do Jablonného nad Orlicí, kde nám pan farář zaplatil oběd. Nicméně ve zdejším podniku mají zvláštní kritéria dětské porce, protože ačkoliv v menu mají napsáno 250 ks šišek s mákem, při objednávce poloviční porce přinesli Samovi a Liborovi 4 šišky.

Po obědě jsme zastavili na Červenovodském sedle, a vyšlápli si na Suchý vrch. Na zdejší prvorepublikové Kramářově chatě jsme se občerstvili a vystoupali na rozhlednu. Potom jsme chtěli pokračovat na tvrz Boudu, ale po necelém kilometru, a rozhovoru s pánem, který se nás ptal, zda jsme neviděli jeho vnučku, a šel z Boudy,  jsme se rozhodli jít zpět.

U auta kluci uvařili polévku na plynovém vařiči, a po posilnění jsme jeli do Dolní Čermné, kde jsme přespávali na farní zahradě. Až do tmy jsme pak na nerovném terénu hráli fotbal, a pak jsme přespali pod hvězdami.

Druhý den, v úterý, jsme po snídaní na zahradě naložili místního pana faráře Josefa Roušara, a po problémech se spojkou jsme dojeli na rozhlednu nad Horní Čermnou, odkud byl krásný výhled. Poté jsme pokračovali na Zemskou bránu na řece Orlici, přičemž následně nás v nedaleké chatě u Rampušáka pozval otec Milan na výtečný a bohatý oběd, kde navíc kluci dostali náhradní zuby a mohli si zabalit nedojedené borůvkové knedlíky, takže tuto restauraci vřele doporučuji.

Dále jsme pokračovali na pevnost Haničku, kde jsme se vyfotili na tanku a vojenském náklaďáku, a kde jsme museli čekat hodinu na další prohlídku. Po zajímavé prohlídce jsme došli zpět k autu, a zavezli  otce Roušara zpět k jeho faře, a poté jsme se již vypravili domů.

Děkuji panu faráři, že tuto akci umožnil, a klukům, že do toho šli.