Výlet do přírody 8.5.2016

V neděli 8. května po obědě několik rodin vyrazilo na farní výlet za poznáváním přírodních krás v našem okolí. Cílem bylo dojít k tzv. Magnetické skále pod Františkami.

Většina výletníků se sešla v Borové u Roubenky, odkud jsme auty ještě popojeli o kousek dál. Asi tak kilometr od skály jsme se vydali pěší túrou přes louky a lesní cestu, na které jsme se společně zamýšleli nad texty pro manžele.

Prošli jsme „Cestu manželů“, která měla patnáct zastavení. U každého z nich jsme měli možnost přemýšlet nad našimi životy, vztahy k sobě i k druhým...Texty jsme čerpali z brožurky, kterou jsme si mohli zakoupit na duchovní obnově v Rokoli.

U samotné skály jsme se pak sešli ještě s ostatními rodiči a dětmi, kteří přijeli přímo k místu. Tam jsme si na ohni opekli buřtíky, které byly „mňam, mňam“. Mezi tím si děti prolezly všechna zákoutí skály a její vrcholky.

Michal Drahoš vyrobil z větviček kříž a pověsil na kmen břízy i s obrázkem Panny Marie, u kterého jsme se sešli ke společné májové pobožnosti.

Výlet se zdařil, počasí nám přálo. Každý si mohl odnést svůj zážitek a pěkné vzpomínky na společné farní odpoledne.